PÄÄKONTTORI JA TEHDAS

PIIROINEN YHTIÖT
Arvo Piiroinen Oy & METALLI-PIIROINEN OY

Tehdaskatu 28
24100 SALO

Vaihde 02 770 610
Faksi 02 770 6190

Y-tunnukset
Arvo Piiroinen Oy: 0139391-8
Metalli-Piiroinen Oy: 0700166-3


Piiroinen Kalusteen yhteinen sähköpostiosoite: design(at)piiroinen.com
Vapaamuotoiset työpaikkahakemukset koko yhtiöön: rekry(at)piiroinen.com
Henkilökohtaiset sähköpostit ovat muotoa: etunimi.sukunimi(at)piiroinen.com

piiroinen_HQ.png

KALUSTEIDEN SHOWROOM

Helsinki

Pohjoisesplanadi 21
00100 Helsinki, Finland
Tel. +358 9 667 632

Avoinna sopimuksen mukaan

TOKIO

Office Kumano
Tamotsu P. Kumano
5-22-7 Koyama, Shinagawa-ku,
142-0062 Tokio, Japani
Tel. +81 90 7634 5944
kumano@comet.ocn.ne.jp 

Yhtiön johto

Risto Piiroinen                          

Toimitusjohtaja                                         
PIIROINEN Yhtiöt                                
Arvo Piiroinen Oy, Metalli-Piiroinen Oy  

Tel. +358 2 770 6170                            
Mobile +358 44 517 2392                     
risto.piiroinen@piiroinen.com             
Risto_150x150.jpg

Pasi Aaltonen

Varatoimitusjohtaja

PIIROINEN Yhtiöt
Arvo Piiroinen Oy, Metalli-Piiroinen Oy
Mobile +358 40 353 1090
pasi.aaltonen@piiroinen.com 

Pasi_150x150.jpg

PIIROINEN JULKITILAKALUSTEET

Timo Kaivonen

Myynti- ja markkinointijohtaja
IT
Tel. +358 44 336 2995
timo.kaivonen@piiroinen.com  

pääsijainti Helsinki

Timo_150x150.jpg

Pasi Aaltonen

Varatoimitusjohtaja
PIIROINEN Yhtiöt
Tel. +358 40 353 1090
pasi.aaltonen@piiroinen.com 

Pääsijainti Salo

Pasi_150x150.jpg

REIJO RAATESALMI

Projektipäällikkö, Suomi
Tel. +358 44 770 6151
reijo.raatesalmi@piiroinen.com

pääsijainti Helsinki

Reijo_150x150.jpg

JOHANNA MATTILA

Myynti, auditoriot ja irtokalusteet Suomi, laivat
Tel. +358 44 770 6114
johanna.mattila@piiroinen.com

pääsijainti Salo

Johanna_150x150.jpg

JOHANNA SAHLA

Vientipäällikkö
Irtokalusteet ja auditoriot vienti, urheiluareenat Suomi
Tel. +358 44 770 6112
johanna.sahla@piiroinen.com 

pääsijainti Salo

 

JohannaS_150x150.jpg

TOMI PÖLLÄNEN, T:mi

Myynti, urheiluareenat
Suomi ja vienti
Tel. +358 400 567 769
tomi.pollanen@piiroinen.com 

EKATERINA POUTANEN

Myynnin tuki ja projektimyynti
Tel. +358 44 770 6174
ekaterina.poutanen@piiroinen.com

pääsijainti Salo

 

nimetön.png

Myyntimme yhteinen sähköpostiosoite: design(at)piiroinen.com

Kotimaan ja ulkomaiden jälleenmyyjiemme yhteystiedot

Suoran projektimyyntimme ohella kalusteemme ovat Suomessa saatavilla muun muassa seuraavien yritysten kautta:

Martela

Isku Interior

Kinnarps

Tila Partnerit

KOKOONPANO, MUOTOPURISTEET JA VERHOILU

Taneli Tamminen

Tuotantopäällikkö, 
kalustekokoonpano ja verhoomo
Tel. +358 44 770 6281
Fax +358 2 770 6190
taneli.tamminen@piiroinen.com 

Taneli_150x150.jpg

Tero Salmela

Työnjohtaja, muotopuristeet
Tel. +358 44 770 6260
tero.salmela@piiroinen.com 

Tero_Salmela_150x150.jpg

METALLIKOMPONENTIT, PULVERIMAALAUS

Tenho Koski

Myyntijohtaja,
myyntialue Suomi
Tel. +358 2 770 6160
Mobile +358 440 320 158
Fax +358 2 770 6190
tenho.koski@piiroinen.com 

Tenho_150x150.jpg

Seppo Korhonen

Myynti-, kehitys- ja tuotantojohtaja
Tel. +358 2 770 6180
Mobile +358 40 746 6779
Fax +358 2 770 6190
seppo.korhonen@piiroinen.com 

Seppo_150x150.jpg

Ari Nisukangas

Metallivalmistuksen työnjohtaja
Mobile +358 44 770 6255
ari.nisukangas@piiroinen.com 

Ari_Nisukangas_150x150.jpg

Timo Karlsson

Osavalmistuksen työnjohtaja
Mobile +358 44 770 6248
timo.karlsson@piiroinen.com 

Timo_Karlsson_150x150.jpg

Onni Palojoki

Maalaamo, tuotantosuunnittelija
Mobile +358 44 770 6263
onni.palojoki@piiroinen.com 

Onni_150x150.jpg

METALLIN PINTAKÄSITTELYT

TENHO KOSKI

Myyntijohtaja
Tel. +358 2 770 6160
Mobile +358 440 320 158
Fax +358 2 770 6190
tenho.koski@piiroinen.com 

Tenho_150x150.jpg

HAROLD HÄKKINEN

Myynti
Mobile +358 44 770 6150
Fax +358 2 770 6190
harold.hakkinen@piiroinen.com 

Harold_150x150.jpg

MATTI MAKKONEN

Tuotantopäällikkö
Mobile +358 44 770 6303
Fax +358 2 770 6290
matti.makkonen@piiroinen.com 

Matti_150x150.jpg